Fish-Farm SH Egyesületünk Versenyhorgászai jótékonykodtak.
Írta: fishfarm - Dátum: December 21 2011 08:41:08
2011-es versenyévet a fish-farm she egyesület finom szerelékes versenyhorgászok népes tábora felajánlással zárta.
A verseny dec. 17-én páros csónakos úszós kategóriában 1X 4 órás fordulóban lett lebonyolítva. A mezőny, 14 nevező nagy része bolognai, és match botos technikával próbált minél több halat zsákmányolni.
A pálya a Zsennyei tó legmélyebb részére a 3,5 - 4,5 méteres vízmélységnél lett kijelölve.
Erre a napra még reggel is az időjárásjósok 20-40 km/órás szelet jósoltak. Előző napon orkán szél és eső borzolta a tó felszínét. Mint már sokszor ebből szerencsére semmi sem lett így a versenyt meglehetett tartani húzott víztükörnél, napsütésben,7 fok körüli hőmérsékletben és vidámságban. Talán az időjárás is tudta a nevezési díjak olyan helyre mennek, ahol nagy szükség van rá ezért nem ronthatja el ezt a napot időjárásunk.

...részletek

Teljes hír
Verseny hírek

A verseny teljes időtartama alatt szinte a szél sem rezdült, így nem volt akadálya a csónakok kisorsolt helyeihez való kikötésnek.
Rövid felkészülés után gyors etetés, majd fél óra múlva a 4 órás verseny kezdetét vette.
A halfogás, az első órában minden párosnak nullára sikeredett, amin nem nagyon lehet csodálkozni 4-5 fokos vízben, pláne úgy hogy ennyi csónak vízre szállásával, kikötésével zaj is jár akárhogyan is vigyázott mindenki.
1 óra magasságában a szélről a már jelentkezett gyorsan egymásután 2 db közel kilós dévérkeszeg bolognai boton. Ezzel megadta a kezdő lökést a dr. Szandi Tomi fogorvos és Kondics Krisztián párosunk. Rövidesen mellettük a feederes csapat, akik most match botos technikával kergették a halakat is bejelentkezett és ezt nem is adták alább a verseny végéig.
A másik szélen a Varga Rocsi - Zsönö duó is match bottal 10 gr körüli Cralussó match úszóval, finoman besúlyozott, érzékeny szerelékkel 20-22 méter távolságról szintén dévért fogott. Mellettük mi ültünk és mi a bolognai botra alapozva, a versenyt 2 óra magasságában már mi is fogtunk halat. Csak úgy, mint a sárvári szintén elsősorban feederes páros Binder Zoli és Bödör Zoli is beszákolt 1 keszeget. Az egyesület elnöke Goldmann Tomi és Takács Tomi is bejelentkezett 1 balinnal, ami mérlegelés nélkül 1000gr-ot ér. A verseny feléhez érkezve már csak a Horváth Petya - Csöndör Peti párosnak nem volt értékelhető hala.
4 évvel ezelőtt volt hasonló verseny, hasonló időszakban és akkor bizony 30 kg körüli fogás kellett az 1 helyhez, több 10 kg körüli fogás mellett.
Ez most látszott, hogy ettől lényegesen el fogunk maradni, de se baj nem ez volt most az elsődleges verseny szempont.
A szélén a doki páros továbbra is szépen fogta halait egészen addig míg a szákjuk bele nem bicskázott a vízbe és az addig megfogott kb 6 kg dévérkeszeg ezt ki nem használta. 1 maradt a szákban . Ja kérem, a halat nem csak megfogni lemérlegelni is kell a sikerhez.
Így a végső mérlegeléskor csak a 6 helyre lett ez elég.

A dobogó bronzérme a Zsöniéké az ezüst a Palibácsiéké az arany pedig a mienk lett. Mely sikerhez nagyban hozzájárult a mezőny egyetlen kifogott ponty súlya amit csapat társam Horváth Bazsi fogott.
A versenyre nevezőkön kívül egyesületi verseny társaink is hozzájárultak a pénzbeli adományhoz, melyet a Szombathelyi Markusovszky kórház onkológiai gyermekosztálynak adományoztunk.
Tudjuk illetve szerencsére csak sejtjük milyen nehéz lehet azt feldolgozni és továbbiakban vele élni, amikor egy szülőnek a gyermek orvosa kénytelen bejelenti hogy gyermeke daganatos betegségben szenved. A küzdelem amit a család, orvosok, kutatók végeznek nap-mint nap a gyilkos kór ellen, nagyon sok energiába, anyagi javak felemésztésébe, sok- sok alárendeltségbe és még sok egyéb másba kerül. Mindezek ellenére sem biztos a végső siker az életekért folytatott harcban. Feladni sohasem szabad és mindig van remény a gyógyulásra. Ehhez szerettünk volna némi anyagi segítséget nyújtani a versenyzői barátok segítségével.
Azok a versenytársaink, akik valamilyen civil elfoglaltságuk miatt nem tudtak a versenyen részt venni, de megtoldották a versenyzők nevezési díjának a felajánlását:
- Bíró Tibi , Kondics Zsolti,dr. Köppel Szili, Kurusta Sanyi, Kurusta Viktor, Vass Jani, Németh Bazsi, Okres Zotya, Rohonczi Kami, Tóth Krisztián, Mészáros Imi, Horváth Zoli
Versenyzők és a verseny dobogósai:
-Horváth Peti, Csöndör Peti, dr.Szandi Tomi, Kondics Krisztián, Takács Tomi, Goldmann Tomi, Binder Zotya, Bödör Zoli,

3.helyezés Németh Krisztián – Varga Roli páros 1410 grammal
2.helyezés Bozi Jani - Názár Palibácsi páros 3200 grammal
1.helyezés Horváth Bazsi – Komáromi Levi páros 3390 grammal

A díjazottak érmeit a szombathelyi Colorato kft Óperint utcai serlegboltja ajánlotta fel.

Szintén egyesületi vezetőségi tagunk, Nagy István cége a Ritmo gépjármű vezető képző iskola pénz átutalásával járult hozzá az adományhoz csak úgy mint az MK Invest védőital szolgáltató kft. Ezzel jelenleg 150.000 forint nagyságrend lett átutalva, befizetve.

Aki késztetést érez magában a csatlakozáshoz az megteheti a
11747006-20109431 OTP és Kereskedelmi Bank RT számlaszámra
, akár készpénz befizetéssel akár átutalással. Cégek a Markusovszky kórház gazdasági osztályától kérhetnek adóigazolást a befizetésről a 94/515.591 és a 94/515.501 telefonszámokon Horváthné Stukics Erzsébetnél. Közhasznú fokozat : kiemelten közhasznú
Megjegyzéshez mindenképpen tüntessük fel Markusovszky kórház Gyermek Onkológia osztály. Így a támogatás célirányosan a beteg gyermekek javára fordítódik, erre közbenjárásomra egyesületünk TISZTELETBELI TAGJA a Kórház Igazgatója dr. NAGY LAJOS és Gazdasági igazgatója CSUKA LAJOSNÉ adott személyes garanciát.

Ezúton köszönjük mindenkinek a hozzáállását és felajánlását.
Kellemes ünnepeket és fogásokban gazdag, vidrában és kormoránban szegény boldog új évet kívánunk minden horgászni szerető családnak!